stadion okladka

Publikacja ta ukazała się w listopadzie 2012. Autor zapewnia, że nie jest to lektura wyłącznie dla sympatyków poznańskiego Kolejorza. Zainteresować może każdego, komu historia Poznania nie jest obca.

Autor – dziennikarz a przede wszystkim kibic, w którego sercu Lech, tym razem zaprasza Czytelnika na spacer w przeszłość.

Autor oprowadza po dawnym Poznaniu, spaceruje po Dębcu, szuka alternatywnej lokalizacji dla stadionu Lecha Poznań,  by w końcu zasiąść na nowych trybunach przy ul. Bułgarskiej
w czasie UEFA EURO 2012 i pokonać rekord frekwencji podczas meczu Lech – Legia
w listopadzie 2012.

Djaczenko przypomina, że na temat stadionu nie ma jednej prawdy. Przytacza wiele skrajnych opinii. Sam nie szczędzi Bułgarskiej pochlebstw, ale pamięta i o niedoskonałościach, których w trakcie planowania i budowy - jak tłumaczy-  nie sposób było uniknąć. Uczestnicy debat z reguły nie znają faktów ujawnianych przez Autora, a ten szczegółowo opisuje tematy, które „rosły” wraz trybunami i… trawą.

Autor daje możliwość zobaczenia miejsc, o których opowiada. Zdjęcia do książki
w większości pochodzą z archiwów osób i instytucji związanych z Lechem i budową jego stadionu.

Ważna lektura dla miłośników piłki nożnej i dla sympatyków historii Poznania, która przecież dla jej mieszkańców jest tak ważna.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Square-Press.

Patroni medialni: Głos Wielkopolski, telewizja WTK, Radio Merkury Poznań

Okładka: sztywna

Ilość stron: 335

Cena: 38 zł

 
    LP-net OIMniebieskiet